Mörkblå botten med polykroma blomstänglar och två rader stora pentagoner med stiliserade blommor. Benvit huvudbård med blomrankor.
Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar och fällningar, smärre trampveck och lagningar, obetydliga skador och hål.