1181
468263

VÄVD TAPET, gobelängteknik. 274,5 x 402 cm. Flandern 1600-talets andra hälft - omkring 1700.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 070 EUR
5 640 - 7 520 USD
Klubbat pris
115 000 SEK

Polykromt landskap med fåglar, träd, blommor och i fonden slottsbyggnader. Mörkbrunmelerad bård med frukter, blommor och urnor. Ull och silke.

Det mörkbrunfärgade garnet något korroderat. Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och skador, lagningar, ivävda partier.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?