DESSERTBESTICK, 12 st, England och Irland 1800-talets förra hälft.
Bestående av 6 st. gafflar och 6 st. knivar, av Moses Brent, London 1814. Fyra gafflar stämplade, John Smyth, Dublin 1849. Fransk modell, knivarna med räfflade skaft. Gafflarnas frånsida med graverad crest för Waller. (12)
×
Logga in
Kunde inte logga in