1033
362353

DESSERTBESTICK, 18 delar, 6+10, av Adolf Zethelius, Stockholm 1812.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgyllda. Bestående av 6 st. gafflar och 10 st knivar. Svensk dubbelräfflad modell. Stämplat vapen för familjen Adelswärd. Vikt 653 gram. (18)

Tilläggslista

Stämplad Adolf Zethelius.