Nr. | Föremål | Klubbat pris |
516A | Arman (Armand Pierre Fernandez), "Puristic Monochromes". | 345 000 SEK |
518 | Marc Quinn, "AG1". | Återrop |
519 | Jeff Koons, ”Puppy Vase”. | 60 000 SEK |
520 | Damien Hirst, "The Eucharist". | Återrop |
520A | Yves Klein, "Venus Bleue". | 440 000 SEK |
521A | Ola Billgren, "Pastoral". | Återrop |
521B | Ola Billgren, "I Museo Vaticano". | Återrop |
522 | Kjartan Slettemark, "Självporträtt som Marilyn". | Återrop |
523 | David Denby, "Tea time". | 40 000 SEK |
524 | Björn Wessman, "Vue Mont st Victorie". | 17 000 SEK |
525 | Tommy Hilding, Utan titel. | Återrop |
526 | Roger Metto, "Telluride sky". | 4 000 SEK |
527 | JAN HÅFSTRÖM, bemålat trä, signerad och daterad 1990 a tergo. | Återrop |
528 | Peter Johansson, "Korv i fågelholk". | Återrop |
529 | Maria Miesenberger, Utan titel. | 2 500 SEK |
530 | Marianna Uutinen, "Red line". | 60 000 SEK |
531 | Michael Johansson, "Engine Bought Separately - Krups II". | 11 000 SEK |
532 | Johanna Karlsson, Utan titel. | Återrop |
533 | Jason Middlebrook, "The great horned owl". | Återrop |
534 | Eva Löfdahl, Utan titel. | 15 500 SEK |
535 | Ernst Billgren, Björnhuvud. | 46 000 SEK |
536 | PETER DAHL. Akvarell på papper. Signerad Peter Dahl. | Återrop |
537 | Marianne Lindberg De Geer, Utan titel. | 28 000 SEK |
538 | Helene Billgren, "Samariter III". | 16 500 SEK |
539 | Jukka Mäkelä, "Flash". | Återrop |
540 | Scott Olson, Untitled. | 20 000 SEK |
541 | ULRIK SAMUELSON, Signerad US. Även signerad Ulrik Samuelson och daterad -00 a tergo. Duk. | Återrop |
542 | Lena Cronqvist, "Flöt i land". | 26 000 SEK |
543 | PETER DAHL, olja på duk, sign och dat -67. | Återrop |
544 | LG Lundberg, "Jag har dansat med de stora". | 21 000 SEK |
545 | Arman (Armand Pierre Fernandez), Au cœur de la musique. | 18 000 SEK |
546 | Arman (Armand Pierre Fernandez), Fiol i plexiglas. | 27 000 SEK |
547 | Arman (Armand Pierre Fernandez), "Fragments de Venus". | 17 500 SEK |
548 | FERNANDEZ ARMAN, objekt i träram. Signerad Arman och numrerad 19/100. | Återrop |
550 | Arman (Armand Pierre Fernandez), "Saxophone". | Återrop |
551 | Fernandez Arman, Saxofoner. | 60 000 SEK |