Delvis förgylld, på kälad fot med rocaille och svängda knäckar, runt livet graverad dekor av kartuscher, blomrankor och initialer, vågband och stämplad lambrequin. Inuti lös bricka i silver med gåvoinskription, H.G. Hammar. Höjd 22 cm, vikt 456,5 g.
×
Logga in
Kunde inte logga in