1119
261977

FETISCH. Trä. Tellem/Dogon-stammen. Mali 1800-talets mitt - andra hälft. Höjd 30,5 cm.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
442 - 618 EUR
455 - 638 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Monterad på sockel.

Slitage, smärre skador.

Proveniens

Karl-Erik Schlyters samling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

26. Bertil Vallien, unik skulptur, sandgjutet glas, huvud på ställ, Kosta Boda.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
32 000 SEK