1118
257600

FETISCH, trä, Tellem/Dogon-stammen. Mali 1800-talets mitt/andra hälft.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
442 - 618 EUR
455 - 638 USD
Klubbat pris

Monterad på sockel. H 34.

Slitage, smärre skador.

Proveniens

Karl-Erik Schlyters samling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

13. Edvin Öhrström, vas, glas, ariel, Orrefors 1939, nr 188.
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
200 000

ditt bud
Aktuellt bud:
200 000 SEK