"Jane"
Signerad Marianna Uutinen och daterad 2009 a tergo. Akryl på duk 100 x 70 cm.
Galleri Lars Bohman, Stockholm
Galleri Lars Bohman, Stockholm, "Marianna Uutinen", 20 februari - 21 mars 2010.
Galeri Proarta, Zürich, "Scandinavian Rhapsody", 9 juni - 1 september 2011.