"2/2 Two two-part pieces using a cube with opposite sides removed"
Signerad Sol Lewitt på etikett. Utförd 1968. Numrerad 34/35. Stål. Höjd 30, längd 45, djup 15 cm.
Inköpt på Galerie Bischofberg Reihne, 1968.