283
204981

SEMIANTIK SHIRVAN. 307,5 x 149 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
879 - 1 050 EUR
933 - 1 120 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Mörkblåmelerad botten med polykroma fält, stiliserade blommor, djur och fåglar. Smal ljusblåmelerad huvudbård med ranka.

Ställvis något slitage, smutsig, smärre fläckar, ställvis fälld, smärre lagningar, trampveck och skador.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

263A. Axel Einar Hjorth, bord, "Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK