Förgyll ditt hem med konst! 301

Kristina Bengtsson, "Hår mot randig tröja" (detalj).

Konst för ett personligt hem

263 föremål
ROBERT LUCANDER, färgetsning, signerad och numrerad 38/50.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROLF PETTERSSON, olja på duk signerad och daterad 74.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROY LICHTENSTEIN, efter, affisch, Moderna Museet på Louisiana 1975.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALVADOR DALÍ, etsning, signerad och numrerad 1/100.
Klubbat pris
2 410 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALVADOR DALÍ, litografi, signerad och numrerad IV/L.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SONIA DELAUNAY, färglitografi, signerad och numrerad 72/75.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STELLAN MÖRNER, färglitografi. signerad, numrerad 173/360.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG CLAESSON, litografi, signerad och numrerad 61/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG CLAESSON, tuschteckning, signerad.
Klubbat pris
3 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG OLSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STURE JOHANNESSON, Affisch, "The aquarian", 1969.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad och daterad 77.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULF GRIPENHOLM, litografi, signerad och numrerad 66/99.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VERA NILSSON, färglitografi, signerad och numrerad 28/260.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad, numrerad 120/200.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad, numrerad 52/60.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WASSILY KANDINSKY, träsnitt, signerad i stocken.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi signerad och numrerad 47/360.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi signerad och numrerad 48/360.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad o numrerad 36/150.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerat och numrerat 7/175.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerat och numrerat 99/150.
Klubbat pris
3 710 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, grafiskt blad, signerat och numrerat 100/150.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, print, signerad och numrerad EA XIX/XX.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE LAGERBORG, objekt, signerad och daterad 1989.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK