Målade. Genombrutna balusterformade ryggbrickor, svängda kopplade ben. Sitsar klädda i textil.
Bruksslitage. Färgbortfall och krackelyrer. Sprickor samt lagningar. Några avslag. Ställvis ifylld färg.
Se nummer 632997