2204 föremål
Brimalm Ånglok litt F nr 076 # 110.
3d
7 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Antoni Tàpies, Untitled från Berlin-sviten.
1d 23 tim
444 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Heriz design, ca 351 x 269 cm.
1d 23 tim
5 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Bengt Olson, Utan titel.
4d
Bengt Olson, Utan titel.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vaser, 5 st, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
2d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca. 410 x 311 cm.
2d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bord, 1800-tal.
3d
Bord, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Per Sunna, halvhornskniv, monogramsignerad.
1d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft.
1d 23 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal.
4d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets mitt.
3d
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Nirvan Richter, sideboard, Norrgavel.
3d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Egron Lundgren, "La livre au musée alouer".
4d 1 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Keshan, ca 200 x 160 cm.
3d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa troligen Savas 1900-talets första hälft Tyskland.
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, EWÅ, 1900-talets slut.
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Johannes Jacobus Paling, Kvällsvarden.
3d
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Meissen, vas, porslin, 1900-tal.
4d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bockbord, 1800-tal.
3d 1 tim
Bockbord, 1800-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Wilhelm Kåge, kryddhylla Gustavsberg 1920-tal.
4d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Einar Lynge-Ahlberg, "Coralejo".
47m 11s
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dricksglas, handmålad dekor, 13 st, 1930-tal.
55m 11s
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Maurice Blanchard, Från Paris.
2d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fat, tre stycken, porslin, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, England 1800-tal.
2d
Skåp, England 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta rya 1900-talets mitt ca 142x95 cm.
1d 23 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Hall, "Vid stranden".
17m 11s
Lennart Hall, "Vid stranden".
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skålar, tre stycken, silver, Kina, 1900-tal.
2d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fredrik Adolf von Numers, Pastorala landskap, ett par.
2d
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Severin Nilson, Flodlandskap.
3d
Severin Nilson, Flodlandskap.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wu Shaoxiang, Utan titel.
3d 1 tim
Wu Shaoxiang, Utan titel.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord, France & Daverkosen, Danmark, 1960/70-tal.
2d
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, "Roma", G.A.D.
2d
Byrå, "Roma", G.A.D.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona, Oscariansk, omkring 1900.
3d
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Nålhus, 2 st, varav ett daterat 1936.
1d 1 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1930-tal.
2d 22 tim
Taklampa, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, troligen IKEA sent 1900-tal.
5d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
André Saraiva, "A Graffiti Life".
2d 1 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Fogelin, "Stadsgården".
3d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Veikko Sirén, Somrig tågresa.
2d 23 tim
Veikko Sirén, Somrig tågresa.
50 EUR
Utropspris
350 EUR
Berndt Friberg, vas, Gustavsberg Studio, 1965.
4d 22 tim
1 888 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Kelim, modern design, ca 242 x 186 cm.
4d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker" (From Walker with Love).
5d
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK