Systembolagets Dryckesauktion – december D064
Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
Josef Frank med vänner – Winter Edition F534
Jerns Vapensamling E1122
En svensk privatsamling F578
The Beautiful Line F593
Design Jewellery Online E1100

1723 föremål
Chanel, skärp, vintage.
8d 21 tim
Chanel, skärp, vintage.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pehr Hedlund, bägare, silver, Gävle 1797.
7d 23 tim
1 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fritz Chwala, Alpsjö.
6d 20 tim
Fritz Chwala, Alpsjö.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pierre Olofsson, "Trio".
6d
Pierre Olofsson, "Trio".
1 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Jan Fyt, hans efterföljd, 1700-tal, Jaktstilleben.
19 tim 48m
4 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, figural Sarouk, ca 412 x 300 cm.
21 tim 5m
7 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Gallerimatta, Kelim, modern design, ca 337 x 81 cm.
20 tim 47m
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rapir, 1600-talets början.
2d
Rapir, 1600-talets början.
35 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Lennart Olausson, Flöjtisten.
2d 22 tim
Lennart Olausson, Flöjtisten.
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Lennart Olausson, Avund.
4d 18 tim
Lennart Olausson, Avund.
1 100 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Lennart Olausson, Utan titel.
2d 21 tim
Lennart Olausson, Utan titel.
4 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK