Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

140 föremål
Taklampa, Glashütte Limburg, Tyskland.
1d 3 tim
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt.
2d 5 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt.
220 EUR
Utropspris
250 EUR
Golvlampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
1d 4 tim
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampa Firma Svenskt Tenn modellnr 2623.
1d 5 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
3d 7 tim
2 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, industri, 1900-talets mitt.
2d 5 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona 1900-talets första hälft.
1d 4 tim
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lykta, 1900-talets första hälft.
4d 4 tim
90 EUR
Utropspris
250 EUR
Carl Malmsten, golvlampa, "Staken".
2d 4 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, modell "G222", Bergboms, 1970-tal.
2d 5 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
3d 7 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, GMA, 1970-tal.
5d 5 tim
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampor ett par Danmark 1900-talets mitt.
2d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYFA, vägglampor, ett par, Danmark 1900-talets mitt.
5d
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljusstakar, ett par, empirestil, sent 1800-tal.
2d 7 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2d 7 tim
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
4 tim 57m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, 1900-talets början.
1d 7 tim
Takkrona, 1900-talets början.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
2d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar 2 par tenn 1800-tal.
4d 1 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1950-tal.
2d 2 tim
Taklampa 1950-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
4d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1980/90-tal.
3d 22 tim
Golvlampa, 1980/90-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, barockstil, 1900-tal.
3d 7 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1920-30-tal.
3d 7 tim
Taklampa, 1920-30-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fotogenlampa, tidigt 1900-tal.
5d 5 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
2d 4 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa  1900-talets andra hälft.
2d 3 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal.
4d 1 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Lindvall, taklampa, "W124S3", Wästberg.
4d 7 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Läslampa, 1800 talets första hälft.
6d 3 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rolf Swedberg, ”Mor och barn”.
6d 3 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
5d 1 tim
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 1940-tal.
5d 7 tim
Taklampa 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK