546 föremål
Kerstin Olby, soffbord, "Kina".
1d 4 tim
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunnar Nylund, Skulptur Signerad Rörstrand.
6d 1 tim
1 222 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Broberg & Ridderstråle, sidobord, "Tati", Asplund.
3d 23 tim
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kerstin Danielsson, vas, egen verkstad, Örby.
3d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sven Palmqvist, vas "Kraka", Orrefors.
6d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Sputnikmodell, 1970-tal.
5d
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ulrica Hydman, vas, Kosta Boda Atelier.
1d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, EWÅ, Värnamo, 1900-talets senare del.
1d
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CD-ställ/skulptur, 1990-tal.
1d 4 tim
CD-ställ/skulptur, 1990-tal.
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Edward Hald, skål signerad Orrefors.
2 tim 12m
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Göran Wärff, bordslampa, Kosta.
3d
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bruno Mathsson, arbetsstol, "Saga", 2000-tal.
5d 1 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Aldo van den Nieuwealaar sideboard 2000-tal.
2d 1 tim
500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Tom Dixon, vägglampa, "Base", Tom Dixon.
2d 21 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto, hylla, modell 112b, Artek, Finland.
4d
358 SEK
Utropspris
3 000 SEK