Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
Josef Frank med vänner – Winter Edition F534
Jerns Vapensamling E1122
En svensk privatsamling F578
The Beautiful Line F593
Design Jewellery Online E1100

182 föremål
Golvlampa, 1930-tal.
1d 13 tim
Golvlampa, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord med lampa, funkis, 1930-tal.
5d 8 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Verner Panton, taklampa "Moon" sent 1900-tal.
5d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tom Dixon, vägglampa, "Base", Tom Dixon.
10 tim 7m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa 1900-tal.
6d 9 tim
Bordslampa 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, funkis, 1930-tal.
1d 12 tim
Taklampa, funkis, 1930-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Note Design, golvlampor, ett par "Silo", Zero.
1d 13 tim
4 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa 1900-talets mitt.
6d 8 tim
Bordslampa 1900-talets mitt.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, "The Great 1", Luxo.
2d 9 tim
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ljuskrona, sent 1800-tal.
6d 9 tim
Ljuskrona, sent 1800-tal.
5 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa 1900-talets mitt.
5d 16 tim
Taklampa 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Göran Wärff, bordslampa, Kosta.
12 tim 30m
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmstedt väggappliquer 1 par 1933.
1d 14 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, 1900-talets mitt.
6d 14 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1920-tal.
5d 10 tim
Bordslampa, 1920-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK