Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

82 föremål
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
19 tim 2m
1 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
21 tim 24m
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Taklampa, 1920/30-tal.
1d 22 tim
Taklampa, 1920/30-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
2d
Taklampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tom Dixon, golvlampa, "Jack light", 1900-talets slut.
2d
3 077 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
3d
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sebastian Herkner, bordslampa, "Oda", Pulpo, 2000-tal.
3d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Flygsfors Glasbruk, taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
3d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa Louis XVI-stil 1900-talets andra hälft.
4d
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par Norco sent 1900-tal.
4d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, ett par, Empire-stil, 1900-tal.
4d 20 tim
1 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona/Takkrona sekelskiftet 1900.
4d 20 tim
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
6d 19 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK