Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

113 föremål
Anders Pehrson, taklampa, Ateljé Lyktan.
1d 16 tim
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer, ett par, Louis XV-stil, 1800-tal.
3d 19 tim
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
1d 21 tim
Bordslampa, 1930-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, AB Stilarmatur, Tranås, 1970-tal.
4d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
1d 21 tim
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
1d 20 tim
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
4d 18 tim
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, 1900-talets mitt.
18 tim 42m
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, Bitossi, 1960-tal.
4d 18 tim
1 580 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1920/30-tal.
4d 21 tim
Golvlampa, 1920/30-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Göran Wärff, bordslampa, Kosta.
5d 18 tim
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Bergsten, ljuskrona, Gusum, 1980.
1d 15 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, oscariansk, sent 1800-tal.
1d 20 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljusstake, silver, Ryssland 1908-26.
20 tim 58m
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lykta, sent 1800-tal.
2d 21 tim
Lykta, sent 1800-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Robert Dudley Best, vägglampa, "Bestlite".
1d 20 tim
1 770 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spiklykta, 1800-tal.
2d 21 tim
Spiklykta, 1800-tal.
1 575 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, 2000-tal.
19 tim 24m
Takkrona, 2000-tal.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, 1920/30-tal.
3d 20 tim
Taklampa, 1920/30-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK