Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
Josef Frank med vänner – Winter Edition F534
Jerns Vapensamling E1122
En svensk privatsamling F578
The Beautiful Line F593
Design Jewellery Online E1100

380 föremål
Bord, engelsk stil, omkring 1900.
1 tim 1m
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slagbord, 1700-tal.
1d 23 tim
Slagbord, 1700-tal.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1900-talets senare del.
1d 3 tim
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp Art Déco 1900-talets första hälft.
3d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Öronlappsfåtölj, 1900-talets mitt.
2d
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, Danish Modern, 1940-tal.
2d
1 200 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Skrivbord, omkring år 1900.
1d 20 tim
Skrivbord, omkring år 1900.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1800-talets slut.
2d 22 tim
Skåp, 1800-talets slut.
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hallbord, Swedish Modern, 1940-tal.
21m 26s
444 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kolonn, Sverige, 1800-talets första hälft.
4d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp omkring år 1900.
1d 2 tim
Skåp omkring år 1900.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sättugnsplatta, gjutjärn, 1800-tal.
5d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord med lampa, funkis, 1930-tal.
4d 19 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, Empire, ca 1810.
6d 22 tim
Skåp, Empire, ca 1810.
500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 300 EUR
Satsbord, 3 delar, 1950-tal.
5d 22 tim
Satsbord, 3 delar, 1950-tal.
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tom Dixon, bord "Screw table",.
4d 20 tim
1 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Byrå, gustaviansk, omkring 1800.
2d 23 tim
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1950-tal.
1d 22 tim
Fåtöljer, ett par, 1950-tal.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eliel Saarinen, skänk ca 1900.
7d
420 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Soffbord, 1900-talets mitt.
22 tim 25m
Soffbord, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, sengustaviansk, omkring 1800.
22 tim 47m
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, hylla, modell 112b, Artek, Finland.
1d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord Art Deco 1900-talets första hälft.
1d 21 tim
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal.
23 tim 9m
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bänk, tidigt 1900-tal.
2d
Bänk, tidigt 1900-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, 1940-tal.
4d 20 tim
Skåp, 1940-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1900-talets mitt.
4d 23 tim
Sideboard, 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk, Danmark 1950-tal.
1d 1 tim
Skänk, Danmark 1950-tal.
320 EUR
Utropspris
700 EUR
Gungstol, empire, 1800-talets mitt.
1d 23 tim
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå Sengustaviansk omkring 1800.
3 tim 17m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå/Lådfack omkring 1900.
1d 2 tim
Byrå/Lådfack omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggskåp, 1800-tal.
2d
Väggskåp, 1800-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Schäslong, sent 1800-tal.
1d 22 tim
Schäslong, sent 1800-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hans J. Wegner, vägghylla, Ry Møbler, Danmark.
4d 20 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK