Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

76 föremål
Taklampa, Swedish Grace, 1920/30-tal.
1d 19 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1940/50-tal.
3d 17 tim
Taklampa, 1940/50-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, taklampa Svenskt Tenn.
20 tim 13m
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans-Agne Jakobsson, vägglampa 1960-tal Markaryd.
3d 22 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alice Nordin, taklampa, jugend, omkring 1900.
5d 23 tim
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Golvlampa, Idman 1900-talets mitt.
3d 22 tim
160 EUR
Utropspris
600 EUR
Carl Fagerlund, vägglampor, tre st, Orrefors.
5d 17 tim
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, "The Great 1", Luxo.
5d 17 tim
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
6d 18 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK