Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
27 föremål
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
17 tim 59m
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
19 tim 27m
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Marie-Louise Ekman, "I djungeln".
3d 15 tim
Marie-Louise Ekman, "I djungeln".
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
3d 16 tim
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
3d 17 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bert Håge Häverö, Skärgårdsbåtar.
4d 15 tim
Bert Håge Häverö, Skärgårdsbåtar.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
4d 16 tim
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Aktuellt bud
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Raul Meel,  "Windows and Landscape 2".
5d 18 tim
Raul Meel, "Windows and Landscape 2".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
5d 19 tim
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
5d 21 tim
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
5d 21 tim
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Bärsärk".
6d 18 tim
Anders Zorn, "Bärsärk".
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Madeleine Pyk, "Tigern på Skägga".
6d 18 tim
Madeleine Pyk, "Tigern på Skägga".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Skrämda".
6d 19 tim
Anders Zorn, "Skrämda".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.