Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

386 föremål
Tom Dixon, vägglampa, "Base", Tom Dixon.
6d 1 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, funkis, 1930-tal.
6d 4 tim
Bord, funkis, 1930-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Göran Wärff, bordslampa, Kosta.
6d 3 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barskåp, funkis, 1930-tal.
6d 4 tim
Barskåp, funkis, 1930-tal.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1950-tal.
6d 4 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Göran Wärff, skål signerad Kosta.
6d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingeborg Lundin, vas Ariel.
6d 7 tim
Ingeborg Lundin, vas Ariel.
3 444 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rolf Fransson, sideboard "Arctic", Voice.
6d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matbord, "Berlin", Artwood.
5d 1 tim
Matbord, "Berlin", Artwood.
2 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ljusstake, Idman, 1900-talets mitt.
5d 3 tim
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordslampor, ett par, Bitossi, 1960-tal.
5d 3 tim
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK