Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

79 föremål
Gert Nyström,  bordslampa Hyllinge 1960/70-tal.
6 tim 8m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erland Andersson sideboard samtida.
3d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank,  karmstol modellnr 695 för Svenskt Tenn.
4d
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lisa Larson, figuriner 4 st Gustavsberg glaserat stengods.
4d
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Göran Wärff, skål signerad Kosta.
6d 5 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingeborg Lundin, vas Ariel.
6d 6 tim
Ingeborg Lundin, vas Ariel.
3 444 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rolf Fransson, sideboard "Arctic", Voice.
6d 6 tim
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK