Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

80 föremål
Göran Wärff, skål signerad Kosta.
6d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingeborg Lundin, vas Ariel.
6d
Ingeborg Lundin, vas Ariel.
3 644 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rolf Fransson, sideboard "Arctic", Voice.
6d
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bertil Vallien, vas signerad Kosta Boda.
6d
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Aldo van den Nieuwealaar sideboard 2000-tal.
4d 21 tim
500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Maxjenny Forslund & Thomas Bentzen, pallar 2 st 2001.
5d
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erland Andersson sideboard samtida.
3d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Edward Hald, skål signerad Orrefors.
2d 22 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gert Nyström,  bordslampa Hyllinge 1960/70-tal.
25m 25s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK