Kan inte nå servern

Diverse

Den omfångsrika kategorin Diverse innehåller vitt skilda kulturföremål av olika material och från alla epoker. Ofta bär de på en intresseväckande historia. Genom att göra ett eget urval av äldre konst- och bruksföremål skapar du ett personligt och unikt hem.

 
22 föremål
Spegel, tenn, Sverige, 1920/30-tal.
6d 20 tim
Spegel, tenn, Sverige, 1920/30-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
5d 22 tim
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Sverige, 1930-tal.
4d 21 tim
Spegel, Sverige, 1930-tal.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
4d 18 tim
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vikskärm Japan tidigt 1900-tal.
1d 19 tim
Vikskärm Japan tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jardiniere, nysilver, 1900-tal.
1d 18 tim
Jardiniere, nysilver, 1900-tal.
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Esse Poggats, käpp.
20 tim 52m
Esse Poggats, käpp.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.