PARTI KONSTBÖCKER, 12 st, bla Deprez i Sverige av Nils G Wollin. 1920-70-tal.
Carl Wilhelmsson av Axel Romdahl. Eugene Janssons måleri av Nils G Wollin. Per Kraft dy av Evald Uggla. Samtliga i halvfranska skinnband med upphöjda bind. 8 årsböcker i serien Svenska statens konstsamlingar med olika tema.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.