STOLAR, 8 st, "Chair one", Konstantin Grcic, Magis, Italien, 2000-tal.
Lackerad aluminium. Genombruten dekor. Stapelbara. Märkta. Sitthöjd ca 45 cm.
Smärre slitage. Ställvis färgbortfall. Fläckar.
Modellen formgiven 2003.