MARCEL BREUER, karmstol "Wassily (Model B3 chair)", Knoll, 1900-talets andra häflt
Stomme av förkromad metall, sits, rygg och armstöd av läder
Slitage. Repor. Märken. Skador (ett armstödsband skadat/av).