REVOLVER, William Irving, 1800-talets mitt.

Kolv i betsat trä. Stålram. Pocket-revolver 2a modellen. Märkt på pipan: "Address W.Irving 30 Cliff. St. N. Y". Räfflad pipa. Kaliber 31. Modellnummer 2514. Längd ca 27 cm.

Bruksskick med märken och fläckar. På två ställen senare påmålad svart färg.

Utropspris
10 000 SEK