REVOLVER, Colt pocket 1849, USA.

Valnötskolv, oktagonalpipa. Numrerad 20616. Total längd 25 cm, pipans längd 12,5 cm.

Slitage. Mekanismen aningen trög.Ej funktionstestad.

Utropspris
800 EUR