Design
905949

INGEBORG LUNDIN, vas, glas, "Ariel", Orrefors. 1969.

Cylinderformad, med dekor av cirklar, kvadrater och trianglar i blått mot gul tonad fond. Signerad "ORREFORS Ariel Nr 414 D Ingeborg Lundin". Höjd 15,5 cm.

Smärre repor undertill.

Utropspris
6 000 SEK