Design
904934

CHARLES RENNIE MACKINTOSH, stol, "The Willow Chair", Cassina, formgiven 1904.

Lackerat trä. Genombruten rygg. Förvaringslucka i sits. Märkt och numrerad 2085. Sitthöjd ca 40 cm. Höjd 119 cm.

Slitage. Repor. Smärre färgbortfall.

Utropspris
10 000 SEK