Design
883401

LINO SABATTINI, vas, försilvrad mässing, daterad 1997.

INQUIETANTE 1989/1997 COLLEZIONS SABBATINI ITALY, stämplad SABBATINI ITALY samt Tino Sabbatini, höjd 42,5 cm.

Slitage. Mindre repor (mestadels undertill).

Utropspris
5 000 SEK