VÄGGPENDYL, gustaviansk stil. Rudolf Wennberg Stockholm, 1900-tal.

Förgylld. Krönande bandrosett. Urhuset flankerat av svärtade samt förgyllda sfinxer. H 54. Nyckel finns.

Slitage. Mindre skador. Lagning.

Utropspris
1 400 SEK