Design
863736

STOLAR, 6 st, modell 77, Niels O. Møller, J.L. Møllers Møbelfabrik och MATBORD, Danmark 1900-talets mitt.

Stol, ädelträ, skinnklädsel. Bär tillverkarens märke. Bredd 49 cm, sitthöjd 49 cm, total höjd 77 cm.
Bord, ädelträ, utdragbart. Diameter 120 cm, höjd 73 cm. Iläggsskivor 2 st, á 50 cm. Total längd 220 cm.

Slitage, stolsitsarna nedsuttna. Bordet skruvar lösa.

Utropspris
1 000 EUR