MUSKÖT, sannolikt Nordafrikansk, 1800/1900-tal.

Trästock med lås, pipa och beslag av metall. Dekor av metallnitar och ben. Längd ca 164 cm.

Åldersbetingat slitage. Skador. Renoverad. Kompletterad. Torrsprickor. Lagningar. Låset skadat.

Utropspris
3 000 SEK