KNUT SUNNA, Kiruna, halvhornskniv, samearbete. Knivslidan signerad K Sunna.

Grepp av björk och renhorn. Knivslida av renhorn och läder. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Längd 20 cm.

Smärre slitage. Något anlupen.

Proveniens

Anders Kjellbergs samling.

Utropspris
2 000 SEK