MAGNUS FANKKI, troligen, Kaitum, halvhornskniv, samearbete. Knivslidan signerad MF.

Grepp av renhorn. Knivslida av renhorn och läder. Signerad M.F. Upphängningsanordning av läder. Längd 20,5 cm.

Slitage. Blad något anlupet.

Proveniens

Anders Kjellbergs samling.

Utropspris
2 500 SEK