SKRIVBORD, nyrenässans, omkring 1900.

Mahognyfaner, rektangulär skiva med infälld skinnklädsel. Tre lådor med låsbleck i jugend. Svarvade ben. L 110, b 65, h 76. Nyckel finns.

Slitage, smärre repor. Nyckel finns.

Utropspris
2 000 SEK