Allmoge
841571

HÄNGSKÅP, allmoge, 1700-tal.

HÄNGSKÅP, allmoge, 1700-tal.

Målat. Två hyllplan. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 89, djup 28, höjd 183 cm.

Slitage. Färgbortfall. Torrsprickor. Kompletterad med bl a senare krönlist. Renoverad. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK