SABEL, Ryssland, tidigt 1900-tal.

Kappa med Nikolaj II:s monogram. Etsat blad. Metallbalja. Bladets längd 81 cm. Total längd 104 cm.

Slitage. Kompletterad. Senare balja.

Utropspris
800 EUR