TAKPLAFOND, trä/glas, 1930/40-tal. Möjligen Birger Ekman, Mjölby Intarsia.

Inläggningar i form av bl a häst och sjöjungfru. Diam ca. 70.

Smärre slitage, vissa fanerskador.

Utropspris
800 SEK