SAMEKNIV, halvhornskniv, signerad med initialerna PU, inristad daterad 1975.

Slida i horn och läder, delvis genombruten dekor. Skaft med inläggningar av björk. Längd 18 cm.

Slitage. Nagg. Inristad datering troligen ej ursprunglig.

Utropspris
1 500 SEK