PIEDESTAL MED YTTERFODER, flintgods, Imperial Bonn Germany, 1900-talets början.

Ljusblå glasyr. Dekor av blomster. Delvis förgylld. Piedestalens höjd 60cm. Ytterfodrets höjd 26cm.

Slitage. Nagg på ytterfoder. Krackelerad glasyr, smuts under glasyr.

Utropspris
1 800 SEK