Allmoge
712995

FORSKRIN, allmoge. Hälsingland, 1800-talets första hälft.

Ovalt trärent. Smidda järnbeslag. Höjd ca 25, längd ca 55, bredd ca 38 cm. Nyckel finns.

Slitage. Rost. Smärre skada nedtill.

Utropspris
1 800 SEK