LAMPBORD, ett par, Spanien, 1900-tal.

Fanerade i bland annat mahogny. Oval form i två etage med låda i sargen. Lister samt beslag i mässing. Längd 54 cm, bredd 41 höjd 68 cm.

Slitage. Flera lister lösa. Fanerskador.

Utropspris
2 000 SEK