BESTICKSUPPSÄTTNING, 92 delar, nysilver, bl a England, 1900-talets andra hälft.

Modell Engelsk snäck. Tolv bordsknivar, tolv bordsgafflar, tolv bordsskedar, tolv fiskknivar, 16 matgafflar, tolv matknivar och 16 matskedar.
Bordsknivarna och matknivarna varierar i utformning. Samtliga varierar något i utformning och storlek. Längd 18-25 cm.

Slitage. Repor samt anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK