Modell Engelsk snäck. Tolv bordsknivar, tolv bordsgafflar, tolv bordsskedar, tolv fiskknivar, 16 matgafflar, tolv matknivar och 16 matskedar.
Bordsknivarna och matknivarna varierar i utformning. Samtliga varierar något i utformning och storlek. Längd 18-25 cm.
Slitage. Repor samt anlöpningar.