Allmoge
696982

SELBÅGE, allmoge, Järvsö, Hälsingland, 1800-talets första hälft.

Bemålad i grönt och rött. Rikt skuren dekor. Bredd 46, höjd 29 cm.

Slitage och färgbortfall. Smärre skador och stötmärken. Upptill med mindre hål.

Utropspris
4 000 SEK